سفارش تبلیغ
صبا
 
با حکیمان همنشین باش تا خودت کامل ونفست شریف و نادانی ات دور گردد . [امام علی علیه السلام]
 
امروز: چهارشنبه 97 آذر 28

 بیا در کوچه باغ شهر احساس         شکست لاله را جدی بگیریم

            اگر نیلوفری دیدیم غمگین               برای قلب پر دردش بمیریم 

                  بیا در کوچه های تنک غربت           برای هر غریب سایه باشیم

                        بیا هر شب کنار ساحل رود                برای پیچکی همسایه باشیم 

                               اگر صد بار قلبی را شکستیم               بیا یکبار با احساس باشیم


 نوشته شده توسط یک گمنام در دوشنبه 87/6/4 و ساعت 11:50 صبح | نظرات دیگران()

پیامبر اکرم(ص): دو چیز را خداوند در این جهان کیفر میدهد : تعدی ، و ناسپاسی پدر و مادر .

 

ممکن است برخی از تصاویر لینکهای زیر باز نشوند.بنابراین می توانید تعدادی از تصاویر دیدنی خطای دید را از طریق لینک زیر دانلود کنید و لذت ببرید:

دانلود(حجم ??/? مگابایت)

 

تصاویر خطای دید جدید(ا)

تصاویر خطای دید جدید(2)

تصاویر خطای دید جدید(3)

تصاویر خطای دید جدید(4) 

تصاویر جدید خطای دید(5)

تصاویر خطای چشمی1


تصاویر خطای چشمی2


تصاویر خطای چشمی3


تصاویر خطای چشمی4

تصاویر من


تست کوررنگی


اثبات نقطه ی کور چشم


 نوشته شده توسط یک گمنام در دوشنبه 87/6/4 و ساعت 11:36 صبح | نظرات دیگران()

تا تو بخاطر منی کس نگذشت بر دلم مثل تو کیست در جهان تا ز تو مهر بگسلم ....

از دیده ز دوری تــــــو گریانــم من از سینه ز هجران تو سوزانـــــم من با آه و فغان بی تو به هنگام صباح هر جمعه دعای ندبه می خوانم من.....

چشمهایتان را به روی پاکی ها بگشایید و به روی زشتی ها ببندید تا نور و زیبایی در روح و افکارتان نفوذ کند...

 


 نوشته شده توسط یک گمنام در شنبه 87/6/2 و ساعت 11:5 عصر | نظرات دیگران()

 گفتا که شرح حالم در بزم یاوران است گفتم نشان کویت برگو که من بدانم گفتا تمام عالم گاهی به جمکران است گفتم که عمرم آخر طی شد به انتظارت گفت افضل عبادت در نزد شیعیان است گفتم که طاقت من د رغیبتت به سر شد گفتا خوشا به حالت صبر از تو شادمان است گفتم که آرزویم درک حضورت ای دوست گفتا که در حضوری این گاه امتحان است گفتم که شرم دارم از حال خود و یاران.....

گفتا که دل گهی خون از بعض پیروان است گفتم غم تو ای دوست بر جان من صفا داد گفتا به غم بیفزا این کار عاشقان است...

گفتا رسید بر ما، در نزد ما امان است گفتم که در نمازم ذکر تو بر لب آمد گفتا که ذکر ما و ذکر خدا همان است گتم جمال رویت دل برده از دل من گفتا که شکر بنما این هدیه رایگان است گفتم که آرزویمیک لحظه دیدن توست گفتا که دیده ای تو سرّی در آن نهان است گفتم که شرح حالی از خود بگو برایم.....


 نوشته شده توسط یک گمنام در شنبه 87/6/2 و ساعت 11:1 عصر | نظرات دیگران()


 نوشته شده توسط یک گمنام در جمعه 87/5/18 و ساعت 1:24 صبح | نظرات دیگران()

 
      
  ملوان زبل وارد ایران شد :
ماده مخدر جدیدی که با نام‌های مختلف از جمله با عنوان "ملوان زبل" و با ظاهری کاملا متفاوت وارد ایران شده است، سلامت جوانان و نوجوانان را تهدید می‌کند.
به گزارش «جهان» و به نقل از ایرنا، این ماده متشکل ازآرسنیک، ناس ومواد شیمیایی مختلف بوده و تحت پوشش آدامس، پاستیل و پودر به عنوان خوشبوکننده دهان و با طعم عموما نعنایی در بسته بندی‌های آلومینیومی و با تصاویر جذاب رنگی عرضه می‌شود.


این ماده مخدر در قالب‌های بسیار فانتزی و لوکس با عناوین مختلفی چون ملوان زبل، اسفناج، پان پراگ، پان عربی و پان پاکستانی ارایه می‌شود، که ظاهر شیک و بسته بندی فریبنده آن می‌تواند عاملی برای جذب نوجوانان به سوی آن باشد.   

 نوشته شده توسط یک گمنام در جمعه 87/5/18 و ساعت 1:21 صبح | نظرات دیگران()

ده کلید برای تقویت روحیه
?) خود را بشناسید
امروزه پیشنهاد سقراط در قرن پنجم قبل از میلاد که در آن متنی بر خودشناسی ارائه شد به قوت خود پا برجاست. اهداف احساسات و محدودیت های خویش را بشناسید و با آرامش با آنها برخورد نمایید. خواه از طریق مطالعه، خواه از طریق اندیشیدن و تفکر، سعی کنید بعضی راه هایی را که باعث شناخت شما از خودتان می شود و این که چه چیزهایی شما را خوشحال می کند پیدا کنید. چنانچه به این توصیه عمل کنید، بهتر قادر به کنترل زندگی و مشکلات پیش روی خود خواهید بود.


ده کلید برای تقویت روحیه
?) خود را بشناسید
امروزه پیشنهاد سقراط در قرن پنجم قبل از میلاد که در آن متنی بر خودشناسی ارائه شد به قوت خود پا برجاست. اهداف احساسات و محدودیت های خویش را بشناسید و با آرامش با آنها برخورد نمایید. خواه از طریق مطالعه، خواه از طریق اندیشیدن و تفکر، سعی کنید بعضی راه هایی را که باعث شناخت شما از خودتان می شود و این که چه چیزهایی شما را خوشحال می کند پیدا کنید. چنانچه به این توصیه عمل کنید، بهتر قادر به کنترل زندگی و مشکلات پیش روی خود خواهید بود.
?) به خودتان ارزش بدهید و به خود اعتماد داشته باشید
ممکن است سخت به نظر برسد اما سعی کیند رفتارتان گویای این باشد که از خودتان مواظبت می کنید. حتی اگر همیشه احساس عدم اطمینان می کنید، برخورد و رفتار مثبت را به دنیای اطراف هدیه دهید. برخورد مردم با شما متأثر از رفتار و پوشش شماست. بنابراین خود ارزشی و خود اعتمادی را به نمایش بگذارید تا احترام را برای شما به ارمغان آورد.
?) بیش از حد توان تان کار نکنید
همه ما با سخت کوشی، خواهان تأمین امنیت و رفاه خانواده مان هستیم. اما مهم این است که تعادل را در زندگی حفظ کنیم. معمولاً آن چه از نظر مالی دنبال می کنیم با آن چه که تحقق می یابد یکسان نیست. اگر برای شما تأمین معاش مهمتر از صرف وقت با عزیزان یا لذت بردن از زندگی است، بهتر است در تعیین اولویت ها بازنگری کنید. سعی کنید برقراری تعادل را از کسی که بین زندگی شغلی و خانوادگی اش این توازن را ایجاد کرده بیاموزید یا این که با خانواده یا دوستانتان راجع به تأثیرات شغلی تان بر روی آنها صحبت کنید.
? ) از افراد منفی دوری کنید
از ارتباط مسموم که در شما احساس ناراحتی، عصبانیت یا ناامنی می کند اجتناب کنید. حتی المقدور ارتباط خویش را با کسانی که برای شما افسردگی به ارمغان می آورند به حداقل برسانید، کسانی که اکثراً محبت های دریافتی را بدون پاسخ می گذارند و یا کسانی که دائماً از شما انتقاد می کنند. صداقت سخنان چنین افرادی را مورد ارزیابی قرار دهید تا ببینید که میزان حقایق موجود در سخنانشان تا چه حد براساس ارتباطی مثبت و خوش بینانه است. اگر کسانی شما را تحت فشار روانی قرار می دهند صریحاً از آنها بخواهید شما را رها کنند.
? ) مثبت فکر کنید
سعی کنید از حداکثر توانایی هایتان استفاده کنید و به قدرت خویش اتکا کنید. علایق شخصی تان را با مطالعه و رفتن به کلاس توسعه دهید. علایق جدید را امتحان کنید و شکست هایتان را به کار گیرید.
همه ما بخشی از اوقاتمان را از دست داده ایم اما افراد موفق از شکست هایشان درس گرفته اند و مغلوب شکست شان نشده اند. اگر شما توانایی هایتان را به خوبی افزایش دهید و نقش مثبتی داشته باشید واقعاً قادر به تغییر موقعیت های منفی به موقعیت های مثبت خواهید بود.
? ) ورزش، ورزش، ورزش
یک رژیم غذایی مناسب و قدری فعالیت بدنی روزانه، اعم از این که پیاده روی آرام باشد یا کار بیرون، فشار و
اضطراب را تخفیف می دهد و روحیه را شاداب نگه می دارد. ورزش و تمرینات بدنی، افراد را از احساس برتری طلبی رهایی و توانایی های سرکوب شده ذهن را ترقی می دهد. همین امر منجر به جلوگیری از افسردگی می شود. برای اشخاص متفاوت ورزش های مناسب آنها وجود دارد. تمرینات کششی و یوگا برای تخفیف فشار بسیارمناسبند. بعضی تمرینات نیز می توانند به رفع عصبانیت کمک کنند. البته ورزش بیرون از منزل فواید مضاعفی دارد، نور آفتاب در بهبود روحیه و تخفیف افسردگی کمک مؤثری محسوب می شود.
? ) بخشی از اوقاتتان را تنها بگذارید
«لذت بردن از جمع دوستان» و «تنهایی» دو بخش از زندگی اند که برای تقویت روحیه بسیار مهم اند.
علاوه بر گذراندن ?? دقیقه در حمام ، گوش دادن به موسیقی یا خروج از منزل به قصد لذت بردن از طبیعت، زمانی رابرای لذت بردن از تنهایی خویش صرف کنید. چنانچه این امر را سخت یافتید ممکن است با توسل به اجتماع از مشارکت در موضوعات مهم دوری کنید.
? ) به دیگران کمک کنید و اجازه دهید دیگران به شما کمک کنند
وقتی مشکلاتتان طاقت فرسا به نظر می رسد نشان دهید که کمک دیگران می تواند اضطراب و دلواپسی شما را برطرف کند، بنابراین مشکلاتتان را کاملاً در منظر دیگران قرار دهید. کمک بلاعوض در مسائل اجتماعی یا کمک به دوستان نیز می تواند به نفع شما تمام شود. اگر در مقابل کمکی کم دریافت کرده اید به همان میزان به دیگران مساعدت نمایید. به این ترتیب جمعیت مناسبی از دوستان و اقوامی را در اطراف خود جمع می کنید که شریک اوقات خوش شما هستند و مددکاران زمان تنگی و سختی تان.
? ) ارتباط و مراودات
با روشی روشن و در عین حال همراه با آرامش و متانت، احساساتتان را نسبت به خانواده، دوستان و مدرسه و دانشگاه تان بیان کنید و با دقت کامل به جواب آنها گوش فرا دهید. هرگز خود را تحت فشاری که ناشی از عدم بیان احساساتتان است قرار ندهید. چرا که این فشار، انفجار ناگهانی در پی خواهد داشت و دیگران شما را به «عصبانیت» خواهند شناخت.عصبانیتی را که باعث پریشانی و دانستن نقاط ضعف شما می شود کنترل کنید. هرگز اجازه ندهید دیگران ذهن شما را بخوانند.
??) موقع احتیاج، کمک بطلبید
افرادی را پیدا کنید که هنگام مشکلات بتوانید با آنها مشورت کنید. چنانچه پس از مشورت با دوستانتان و خانواده، مشکلات تان همچنان طاقت فرسا جلوه می نماید و احساس عدم آرامش می کنید، با مشاورینی صحبت کنید که خواهان کمک و یاری به شما هستند. اگر احساس عدم امنیت، نگرانی یا ناراحتی و پریشانی می کنید فوراً از یک مشاور متخصص کمک بگیرید.

 نوشته شده توسط یک گمنام در دوشنبه 87/5/7 و ساعت 12:13 صبح | نظرات دیگران()

بـرخـى از تـاریـخ نویسان مى گویند: کمتر دایه اى حاضر بودبه محمد(ص ) شیر دهد, زیرا بیشتر طالب آن بودند که اطفال غیر یتیم راانتخاب کنند تا از کمک هاى پدران آنها بهره مند شوند.
حتى حـلـیمه نیزاز قبول آن حضرت سرباز زد, ولى چون بر اثر ضعف اندام , هیچ کس طفل خود را به او نـداد, ناچار شد که نوه عبدالمطلب را بپذیرد.
وى به شوهر خود چنین گفت : برویم همین طفل را بگیریم تابادست خالى برنگردیم , شاید لطف الهى شامل حال ما گردد.
از قـضا چنین شد و از آن لحظه که حلیمه آماده شد خدمت محمد(ص ) را به عهده گیرد, الطاف الهى , سراسر زندگى او رافراگرفت .
 نوشته شده توسط یک گمنام در یکشنبه 87/4/9 و ساعت 11:12 صبح | نظرات دیگران()

بـیان : اگر در روایات اسلامى تاکید شده که خوردن غذاى حرام ولواندک در نطفه تاثیر سوء دارد به همین جهت است .
لذا بزرگان علم تربیت گفته اند: تربیت قبل از تولد شروع مى شود.
5 - فرزند, نتیجه دعا

 عـلـى بـن بـابویه آن مرد بزرگ الهى , در پنجاه سالگى , هنوز صاحب فرزندى نبود.
او که عشق و علاقه وافرى به اهل بیت و ائمه اطهار(ع )داشت , طى نامه اى به یکى از نایبان خاص امام زمان (ع ) از اوخواست که از محضر حضرت بقیة اللّه بخواهد براى او دعا کندتاخداوند فرزندى صالح و فقیه به او عـنـایـت فـرمـایـد.
تقاضاى آن مردعارف و خداشناس به محضر امام (ع ) رسید.
آن حضرت در جـواب فرمود: او از همسر خود صاحب فرزند نخواهد شد, اما به زودى همسرى نصیب وى خواهد گردید که از وى داراى دو پسر فقیه خواهدگشت .
مطابق وعده حضرت امام زمان (ع ), دوران بى فرزندى سپرى شدوخداوند به او سه فرزند پسر داد کـه دو پـسـرش بـه نـام هـاى محمدوحسین به برکت هوش و حافظه فوق العاده شان به بالاترین مراتب فقاهت رسیدند.
مـحـمـد مـعروف به شیخ صدوق در همان دوران طفولیت صاحب نبوغ و هوش سرشارى بود و اساتید خود را به شگفتى وامى داشت .


 نوشته شده توسط یک گمنام در یکشنبه 87/4/9 و ساعت 10:56 صبح | نظرات دیگران()

بیان : شیوه تنبیه بدنى در تربیت کودک هیچ تاثیرى ندارد, بلکه نتیجه عکس دارد.
چون علاوه بر عـادت بـه تـنـبیه , عظمت و ابهت پدر ومادر و یا معلم را نزد کودک خدشه دار مى کند و راه براى تربیت بعدى نیز بسته مى شود.
10 - کودکان امروز بزرگان فردا

حـضـرت امام حسن مجتبى (ع ) هر از گاهى فرزندان را دور خودجمع مى کرد و آنان را نصیحت مـى نـمـود.
روزى فـرزنـدان خـود وفرزندان برادرش را فرا خواند.
کودکان قبل از شرفیاب شدن بـه حضورامام , نمى دانستند ایشان به چه قصدى آنها را دعوت کرده است ,ولى خوشحال بودند که هر وقت نزد امام مى روند, با دست پربازمى گردند.
همه کودکان که دور امام (ع ) گرد آمدند, امام (ع ) فرمود: همه شما,کودکان امروز هستید و امید مـى رود کـه بـزرگان اجتماع فردا نیز باشید,پس دانش بیاموزید و در کسب علم کوشش کنید.


 نوشته شده توسط یک گمنام در یکشنبه 87/4/9 و ساعت 10:53 صبح | نظرات دیگران()
   1   2      >
درباره خودم

خاطرات
یک گمنام
شهیدان از همان آغاز ،ساکنان بهشت عدن الهی بوده اند.

آمار وبلاگ
بازدید امروز: 17
بازدید دیروز: 11
مجموع بازدیدها: 128741
جستجو در صفحه

لوگوی دوستان
خبر نامه
 
وضیعت من در یاهو