سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ
 
هرکه پیش از آزمودنِ [کسی] تسلیم اطمینان شود، خود را در معرض هلاکت و عاقبت رنج آلود، قرار داده است. [امام جواد علیه السلام]
 
امروز: چهارشنبه 97 آذر 28

انسان پدیده ای است که به فتح هیمالیا می رود به کشف
اقیانوس آرام دست میابد به ماه سفر میکند تنها یک سرزمین
است که هرگز به کشف آن تلاش نمیکند.
و آن دنیای درون خودش است.

 نوشته شده توسط یک گمنام در جمعه 87/5/18 و ساعت 1:14 صبح | نظرات دیگران()

هر جا می نشستم و بحث می شد ، حرف از جامعه ی مهدوی می زد . جامعه ی مهدوی فلان ، جامعه ی مهدوی بهمان . ما باید در جامعه ی مهدوی اینطوری باشیم و...

وقتی می گویی « جامعه ی مهدوی » ، ترکیب دو کلمه است که برای فهمش باید هر کلمه را جداگانه بررسی کنی . اصلاً « جامعه » یعنی چه ؟

: توده ی مردم ، گروهی از مردم که با هم وجه اشتراک داشته باشند ، صنفی از مردم ، مردم یک شهر یا یک کشور ( فرهنگ دوجلدی فارسی عمید ، انتشارات امیرکبیر ، صفحه ی 670 )

توده ی مردم . اجزاء این توده چیست / کیست ؟ خب معلوم است ، کوچک ترین عضو جامعه که « خانواده » است . خانواده از کی تشکیل شده ؟ از تک تک افراد . پس افراد را که با هم جمعشان کنی می شود توده . تک تک افراد که می گویی ، حرف از فرد زده ای . فرد ، همین من و تو و او هستیم دیگر .

من + تو + او + او + او + ... می شود جامعه . درست ؟

پس ، پایه ی اساسی جامعه ی مهدوی چیست ؟ همین « فرد » . یکی از فرد ها کیست ؟ من .

حالا ما در یک جامعه قرار داریم ، ولی مهدوی نیست . برای این که جامعه ، مهدوی شود باید « من » ها را مهدوی کرد . درست ؟

حالا وقتی کسی از این جامعه تلاشی برای مهدوی شدنش نکرد ، کی باید تلاش کند ؟

کسی که آگاه است به فایده های مهدوی شدن جامعه . کسی که دغدغه اش را دارد ، پتانسیل ، فکر و ایده اش را دارد و غیرتمند شده و احساس وظیفه می کند . مثلاً کی ؟ مثلاً من .

قدم اول چیست ؟ این که من مهدوی شوم . اگر نشوم یا در مسیرش نباشم ، پس چطوری می خواهم روی تو و او و او و... تأثیر بگذارم ؟ حداقل خودم باید نصف راهش را رفته باشم . اگر یک نفر به عنوان معلم کلاس اول آمد به یک بی سواد گفت بنویس الف ولی خود معلم بلد نباشد بنویسد ، آیا آن بی سواد راه به جایی خواهد برد ؟ نه . آن بی سواد باید از معلم یاد بگیرد چه طوری بنویسد . درست ؟

پس قدم اول « مهدوی » شدن جامعه ، مهدوی شدن « من » است .

مهدوی شدن من یعنی چه ؟ یعنی من بشوم مانند مهدی(عج) . بشوم یک مهدی کوچک . مهدی یعنی چه ؟ یعنی هدایت شده .

پس برای این که من بشوم مانند مهدی ( مهدوی بشوم ) باید هدایت شوم .

بعد از این که ایمان آوردم به خدا و دین اسلام و دستورات هدایت را گرفتم باید چه کار کنم که هدایت شوم ؟ باید به دستورات عمل کنم . یعنی مثلاً چه کار ؟ یعنی مثلاً زبان نگه دار ( از دروغ ، غیبت ، آزردن مردم و... ) ، اخلاقت خوب باشد و... . معنی این ها به طور کلی چیست ؟ این است که گناه نباید کرد .

پس قدم اول برای هدایت شدن ، گناه نکردن است . که چی بشود ؟ که هدایت شوی . بعدش چی ؟ بعدش می شوی مهدوی . که چی بشود ؟ که بغل دستیت را مهدوی کنی . که چی بشود ، که یک خانواده ی کوچک مهدوی تشکیل دهی . که چی بشود ؟ که یواش یواش یک جامعه ی مهدوی داشته باشی . که چی بشود ؟ که یک نمونه ی کوچکی که از جامعه ی مهدوی تشکیل شد ، خود مهدی(عج) تشریف بیاورند و ادامه ی ماجرا .

وقتی من اخلاقم خوب نباشد ، رفتارم خوب نباشد ، حرف زدنم از جامعه ی مهدوی مسخره است . جوک ِ تلخ !

من که مهدوی نیستم ، اما سعیم بر این است . باید بشوم .

تو هم که نیستی ، سعیت بر این باشد . شیعه هستیم مثلا !


 نوشته شده توسط یک گمنام در دوشنبه 87/5/7 و ساعت 12:22 صبح | نظرات دیگران()

احمد حلت در 17 بهمن 1341 در یکی از مناطق مرکزی شهر تهران  به دنیا آمد. در رشته ریاضی و فیزیک فارغ التحصیل و جهت تحصیل در علوم روان شناسی وارد دانشگاه شد. پس ا ز آن در دانشگاه علامه طباطبایی رشته علوم ارتباطات و روزنامه‌نگاری را به پایان برد. سپس موفق شد در اردیبهشت ماه 1384/ می 2006 مدرک دکترای روان‌شناسی بالینی خود دریافت کند.
او در سال 1368 برای اولین بار و به صورت رسمی به آموزش تکنیک‌های موفقیت در کنار آموزش تندخوانی پرداخت. ایشان نام خود را به عنوان اولین ایرانی آموزش دهنده راهکارهای موفقیت در ایران و خاورمیانه ثبت نمود، و تاکنون بیش از دو میلیون نفر تحت آموزش مستقیم تکنیک‌های موفقیت در کشور قرار گرفته‌اند. حلت در سال 1377 به انتشار مجله موفقیت پرداخت. مدیر مسوول و صاحب امتیاز ماهنامه موفقیت اینک رهبری تیم موفقیت ایران را عهده‌دار است.
در اغلب شهرها و دانشگاه‌های مهم کشور به ارائه سمینارهایی تحت عناوین مختلفی که در ادامه آمده، اقدام نمود. حلت همواره در فکر نوآوری و خلاقیت بوده و موسسه فرهنگی همه راز موفقیت نیز از جمله موسسات تحت سرپرستی ایشان با هدف گسترش فرهنگ مثبت‌نگری و موفقیت است. استاد حلت طرح جهانی دهکده موفقیت را در فروردین ماه 1380 به مردم خوب کشورمان هدیه داد. او معتقد است روزی دهکده جهانی موفقیت به بزرگترین مرکز تحقیقاتی جهان تبدیل خواهد شد و البته این حق مسلم ایرانیان است.
استاد حلت بیش از 200 برنامه در شبکه جهانی جام جم ارائه نمود و در این برنامه‌ها به ایرانیان ساکن کشورهای مختلف جهان رازهای کسب موفقیت و شادابی در زندگی را آموزش داد. او محبوبیت چشمگیری در این برنامه‌ها پیدا کرد. تا جایی که به عنوان کارشناس منتخب شبکه جهانی جام جم انتخاب شد. هدف اصلی استاد ترویج و اشاعه فرهنگ مثبت‌نگری در جامعه است. او معتقد است به راز بزرگ موفقیت و قدرت دست یافته که مصداق آیه و اما بنعمت ربک فحدث آن را با خلوص نیت در اختیار هم میهنان عزیزش قرار می‌دهد. 

 نوشته شده توسط یک گمنام در یکشنبه 87/5/6 و ساعت 11:55 عصر | نظرات دیگران()

قدرت عجیب یک کودک

کمی پس از آن که آقای داربی از "دانشگاه مردان سخت کوش" مدرکش را گرفت و تصمیم داشت از تجربه خود در کار معدن استفاده کند، دریافت که "نه" گفتن لزوماً به معنای "نه" نیست. او در بعد از ظهر یکی از روزها به عمویش کمک می کرد تا در یک آسیاب قدیمی گندم آرد کند.

قدرت عجیب یک کودککمی پس از آن که آقای داربی از "دانشگاه مردان سخت کوش" مدرکش را گرفت و تصمیم داشت از تجربه خود در کار معدن استفاده کند، دریافت که "نه" گفتن لزوماً به معنای "نه" نیست. او در بعد از ظهر یکی از روزها به عمویش کمک می کرد تا در یک آسیاب قدیمی گندم آرد کند.عمویش مزرعه بزرگی داشت که در آن تعدادی زارع بومی زندگی می کردند. بی سرو صدا در باز شد و دختر بچه کم سن و سالی به درون آمد، دختر یکی از مستاجرها بود؛ دخترک نزدیک در نشست. عمو سرش را بلند کرد، دخترک را دید، با صدایی خشن از او پرسید: "چه می خواهی؟ " کودک جواب داد : "مادرم گفت 50 سنت از شما بگیرم و برایش ببرم." عمو جواب داد: " ندارم، زود برگرد به خانه ات" کودک جواب داد: "چشم قربان" اما از جای خود تکان نخورد. عمو به کار خود ادامه داد. آن قدر سرگرم بود که متوجه نشد کودک سر جای خود ایستاده. وقتی سرش را بلند کرد، کودک را دید بر سرش فریاد کشید که: "مگر نگفتم برو خانه. زود باش."دخترک گفت:" چشم قربان" اما از جای خود تکان نخورد. عمو کیسه گندم را روی زمین گذاشت ترکه ای برداشت و آن را تهدید کنان به دخترک نشان داد. منظور او این بود که اگر نرود به دردسر خواهد افتاد. داربی نفسش را حبس کرده بود، مطمئن بود شاهد صحنه ناخوشایندی خواهد بود. زیرا می دانست که عمویش عصبانی است. وقتی عمو به جایی که کودک ایستاده بود، نزدیک شد، دخترک قدمی به جلو گذاشت و در چشمان او نگاه کرد و در حالی که صدایش می لرزید با فریادی بلند گفت: "مادرم 50 سنت را می خواهد." عمو ایستاد. دقیقه ای به دختر نگاه کرد، بعد ترکه را روی زمین گذاشت، دست در جیب کرد و یک سکه 50 سنتی به دخترک داد. کودک پول را گرفت و عقب عقب در حالی که همچنان در چشمـان مردی که او را شکسـت داده بود می نگریست به سمت در رفت. وقتی دخترک آسیاب را ترک کرد، عمو روی جعبه ای نشست و از پنجره مدتی به فضای بیرون خیره شد. این نخستین بار بود که کودکی بومی به لطف اراده خود توانسته بود سفید پوست بالغی را شکست دهد.                                         نویسنده: ناپلئون هیل
 نوشته شده توسط یک گمنام در یکشنبه 87/5/6 و ساعت 11:55 عصر | نظرات دیگران()

سخن روز


 تقصیر کفش ها نیست،

 جاده را نیز متهم نکنید؛

 پای رفتن باید.

پابرهنگانی بوده اند که جاده های لجوج بر گامشان بوسه زده است

 هر وقت تو زندگی به یه در بزرگ که یه قفل بزرگ روش بود رسیدی ،

نترس و ناامید نشو

چون اگه قرار بود در باز نشه جاش یه دیوار می گذاشتن

 نوشته شده توسط یک گمنام در یکشنبه 87/5/6 و ساعت 11:51 عصر | نظرات دیگران()

  ماه رجب    

ماه رجب هفتمین ماه از ماههای قمری، ماهی بسیار شریف و از ماههای حرام است. رجب نام نهری است در بهشت که از عسل شیرین‌تر و از شیر سفیدتر است و هر کس در این ماه روزه دارد، از آن نهر آب می نوشد. به ماه رجب، رحب الأصب، یعنی ماه ریزش رحمت خداوند بر مردم نیز می‌گویند.
پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم فرمود:«ماه رجب برای امت من «ماه استغفار» است. رجب ماه خدا و ماه شعبان ماه من و ماه رمضان ماه امت من است. کسی که یک روز از ماه رجب را روزه گیرد، مستوجب خشنودی خداوند گردد، غضب الهی از او دور می‌گردد و دری از درهای جهنم به روی او بسته می‌شود.»

در حدیث دیگری آمده است که هر کس سه روز آن را روزه دارد بهشت بر او واجب گردد.
در ماه رجب دعاها و اعمال خاصی وارد است که مهمترین آنها « اعمال ایام البیض » (13 تا 15 ماه) و اعمال ام داوود و برنامه اعتکاف است.
این اعمال در کتاب شریف مفاتیح الجنان محدث قمی گردآوری شده است.
حوادث تاریخی و مذهبی بسیاری در ماه رجب روی داده است که در زیر به آن اشاره می‌شود:
ولادت حضرت امام محمد باقر علیه السلام در سال 57، امام محمد تقی علیه السلام در سال 195، میلاد امام علی علیه السلام در کعبه، مبعث پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم، شهادت امام موسی بن جعفر علیه السلام در سال 182 و شهادت امام علی النقی علیه السلام در سال 254، وفات ابراهیم فرزند پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم در سال دهم هجرت، وفات ابوطالب علیه السلام در سال دهم بعثت، رحلت حضرت زینب (بنا به نقلی) و درگذشت ابن سکیت، در سال 244 قمری.

                        

اگر چه تمام ماه رجب، نزد خداوند و اولیاء الهی عزیز و ارجمند است اما برخى از اوقات آن، فضیلت ویژه اى دارد مثلا اولین شب جمعه ماه رجب، داراى امتیازى بزرگ است.

 پیامبر اسلام(ص) مى فرماید: از اولین شب جمعه ماه رجب غافل نشوید، فرشتگان آن را «لیلة الرغائب»  مى نامند. چرا که وقتى یک سوم از شب گذشت، هیچ فرشته اى نیست مگر اینکه در کنار کعبه مشرفه آید آنگاه خداوند نظر مرحمت به آنان کند و فرماید: فرشتگانم! هر چه خواهید از من بخواهید. فرشتگان گویند: بارالها حاجت و خواسته ما آن است که روزه داران ماه رجب را بیامرزى، خداوند متعال فرماید: آمرزیدم. اگر هیچ حادثه اى در ماه رجب رخ نمى داد، باز هم رجب ارزش خاص و ویژگى استثنائى خود را داشت، اما حوادثى در آن به وقوع پیوسته است که موجب شرافت و کرامت مضاعف این ماه شده است.


 نوشته شده توسط یک گمنام در شنبه 87/4/29 و ساعت 1:17 صبح | نظرات دیگران()

از دست چشم های تو، بین دو راهی ام

محکوم تا همیشه ی خواهی نخواهی ام

 

یک چشم می فروشد و یک چشم می خرد

از دست چشم های تو، بین دوراهی ام

 

با شعله های نرگس تو، دود می شوم

مولود مرگ هستم و اسفند ماهی ام

 

طوفان رهین دولت خانه بدوشی است

هستی گرفته از پی بی سرپناهیم

 

تا طفل اشک آمد و بر دامنم نشست

مهتاب شد به دامن شب روسیاهی ام

 

در دادگاه عشق به شاهد نیاز نیست

ثابت شده بخاطر تو بی گناهی ام

 

از پای درس مکتب چشم تو آمدم

این پاره پاره دل، دل خونین گواهی ام

 

در خیمه نگاه تو آتش گرفته ام

من روضه خوان چشم توام!... قتلگاهی ام!

 

در موج اشک غرق شدم تا بجویمش

در حیرت از تلظّی آن بچه ماهی ام

 

در چشم من تمام زمین بارگاه تست

من هر کجا روم، بحضور تو راهی ام!!!...

 


 نوشته شده توسط یک گمنام در شنبه 87/4/29 و ساعت 1:6 صبح | نظرات دیگران()

قطار قطار

             فشنگ

 

یک قدم

          عقب نشینی

                            هرگز

 

تا آخرین نفس

                    آتش

 

می توان

            یک تنه تا صبح

                                علمداری کرد!

 

امضاء: شمع      


 نوشته شده توسط یک گمنام در شنبه 87/4/29 و ساعت 1:4 صبح | نظرات دیگران()

على رغم عدم تمایل فرزند محترم ایشان با انتشار اجازه اجتهاد مطلق که در ده سال پیش تحریر شده ، لیکن با توجه به اصرار جمعى از بزرگان و کثیرى از مومنین ، بر انتشار آن و قرار دادن در سایت موافقت فرمودند .

 

 بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله رب العالمین والصلاة و السلام علی خیر خلقه واشرف بریته محمد و علی آله الطیبین الطاهرین المعصومین سیما خاتم اوصیائه صاحب العصر والزمان علیه السلام و اللعنة الدائمة الابدیة علی اعدائهم اجمعین الی یوم الدین
اما بعد : نور چشم و حاصل عمرم جناب مستطاب حجة الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمّد جواد فاضل لنکرانی دام عمره و عزّه که خداوند بیش از پیش او را موفق به خدمت اسلام و مسلمین، به خصوص روحانیین و فضلاء بدارد، از جمله کسانی است که تلاش فراوانی در تحصیل علوم حوزوی و معارف جعفری نموده و بیش از بیست سال از عمر خود را در تحصیل علم فقه و اصول صرف نموده و در خلال بیشتر سالها به تدریس در حوزه علمیه مشغول بوده تا اینکه بمرحله‌ی تدریس درس خارج رسیده و بحمدالله با کوشش مستمر به مرتبه‌ی اجتهاد مطلق رسیده است لذا بر ایشان است که به نظرات خود عمل نماید و حرام است که از دیگران تقلید نماید؛
فله ان یحمد الله تبارک و تعالی علی ما اعطاه و یشکره علی ما انعمه و رعایة الاحتیاط الکامل فی جمیع الحالات فانه سبیل النجاة و السلام علیه و رحمة الله و برکاته .
 

22 شهر صیام 1418
مطابق با 1/11/76
محمد فاضل

 


 نوشته شده توسط یک گمنام در چهارشنبه 87/4/19 و ساعت 1:51 صبح | نظرات دیگران()

 

مؤسّس: مرجع بزرگ شیعه حضرت آیة الله العظمى
آقاى حاج شیخ محمّد فاضل لنکرانى (قدس سره)
تأسیس 1376 هـ .ق


 نوشته شده توسط یک گمنام در چهارشنبه 87/4/19 و ساعت 1:45 صبح | نظرات دیگران()
   1   2      >
درباره خودم

خاطرات
یک گمنام
شهیدان از همان آغاز ،ساکنان بهشت عدن الهی بوده اند.

آمار وبلاگ
بازدید امروز: 9
بازدید دیروز: 11
مجموع بازدیدها: 128733
جستجو در صفحه

لوگوی دوستان
خبر نامه
 
وضیعت من در یاهو